Karanlıkta Işık Aranmaz Claire Contreras

0
264
views
Karanlıkta Işık Aranmaz Claire Contreras
Karanlıkta Işık Aranmaz Claire Contreras

Karanlığa gömülü bir geçmişi vardı ve bugün hayatı hâlâ sırlarla örtülüydü. Geleceği ise kaçınılmaz bir gerçeği saklıyordu.

Ebeveynlerinin gizemli ve vahşi bir şekilde öldürülmesinden sonra Blake Brennon, alışılagelmemiş bir ailede teselli bulmuştu. Fakat ebeveynlerinin kaybı asla peşini bırakmamıştı ve bu durum başkalarının sevgisine karşılık vermesine engel oluyordu. Devamlı korku içinde ve her şeyi kontrol altında tutma ihtiyacıyla yaşıyor ve geçmişiyle ilgili ayrıntıları hatırlamasına yol açan kâbuslar görüyordu. Artık gerçeği ortaya çıkarmaya karar veren Blake’in geçmişi, bugünüyle çarpışmaya başladığında tek yapması gereken, gerçeği öğrenmenin sevdiği herkesi kaybetmeye değip değmeyeceğine karar vermesiydi.

Geçmişi gün ışığına çıkarken aşk her şeyi telafi edebilecek miydi? Yoksa Blake karanlıkta ışığın aranmayacağını mı öğrenecekti?

“Gizem, korku, romans ve sürükleyiciliğin mükemmel bir karışımıydı! Bu kitabı elimden bırakamadım! Tam puan veriyorum!” –Aestas Book Blog

“Aşk, kayıp, gönül yarası, gelişim ve dayanıklılık üzerine inanılmaz bir hikâye.” –S.L. Jennings, New York Times Çoksatan Yazarı

“Sürükleyici, tırnaklarınızı kemirtecek, muhteşem bir kitap. Eğlenceli, seksi ve duygusal bir hikâyesi var. Yok yok!”

–Angie’s Dreamy Reads

 

Gül

Bir GR kazığı daha

Sibel

Cıkssss beğenmedim…

Gül

Evet evet suçu hep GR ye atıyor gibiyiz.Aslında bu kitap bile bile lades çünkü hatunun yazdığı tek bir kitabı bile beğenmemişken almak saçmalamalık di mi ? Ama 12931 kişi okumuş ve puanı 4,11 dedim hadi 4 olmasa da belki 3,5 bir kitaptır .Nerdeeeeeee…

Bir kere bir anlatım var ki zaman zaman bende intihar hissi uyandırdı ,bildiğin 3. Sınıf wattpad hikayesi gibi bir anlatım, keşke bazı örnekleri buraya eklesem ama kitabı tekrar okumam gerekir o yüzden maalesef ekleyemiyorum.

Yazar bizi kimi zaman detay manyağı yaparken kimi zamandan olanı anlatma zahmetine girmiyor. Kafama takılan düz dünya şey var.Kitabı benden sonra okuyacak olan Sibel’e listeledim sizle de paylaşayım.

Spolir ındibiiiii

1-Kitabın en başında bir saat 3:30 mevzu var ( bakın kızın 4 yaşında saat okumasına takılmıyorum , belki ben salaktım ilkokulda öğrendim sayıları okumayı öğrendikten sonra ) Neden kitabın ortasında o saat 3:15 oluyor ?

2-Cole ne iş yapıyor? Önce spor spikeri herhalde dedim ( Çünkü yazar yazmamış mesleği bu diye ) ama sonra Chicago’ya  taşınırken bir takımla görüşüyorum diyor. Herhalde yanıldım koç ( 25 li yaşlarında zor ama ) falan diye düşünürken ,kız  Cole için TV de hangi spor güncelse onun hakkında konuşur gibi bir laf ediyor ?

3-Şimdi spolier yazdım başa ama abartmayım sadece diyeyim ki ; Bu kadar tesadüf normal mi?

4-Kızın evine girildiğinde olay yerine polis çağrıldı ,polis ilgileneceğini söyledi hatta bir polis O’Brien ların sonu geldi gibi bir laf etti.Ne oldu o işin sonucu? Blake ve diğerleri takılmadı ama ben takıldım.

5-Avukatın adı ne ,Michael ? Mike ? Mark ?

Sibel

Yazarın diğer serisinin ilk kitabını beğenmiş ikinci kitabın kurgusundaki saçmalıklar yüzünden anlamakta zorlandığım için sevmemiştim.Bu kitap da Kağıttan Kalpler gibiydi.Doğru düzgün açıklanmayan olaylar, zaman çizelgesinde saçmalıklar,anlatım bozuklukları.Bilemiyorum yazarın tarzı bu diyeceksek sanırım ben bu tarzı beğenmedim.

Gül benden önce okuyup şu yukardaki soruları sorunca kitaba resmen ödev mantığı ile yaklaşıp okurken sürekli soruların cevaplarını aradım ki bu şekilde didikleyerek okuyunca kurgudaki birçok saçmalık tabi ki de gözüme takıldı iyice sinir oldum okurken.Gül’ün sorularına bulduğum cevaplar ve benim sorularım =D

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here