Son bir kaç zamandır instagramda satılan ayakkabılar gerçek mi sorusunu çok kez duymaya başladım.Örneğin Airmax model bir ayakkabı mağazalarda 350-400 TL gibi bir fiyata satışa sunulurken aynı ayakkabı nasıl olur da instagram butiklerinde 150-200 TL’ye satılabilir ?

Instagramda Satılan Ayakkabılar Orjinal mi ?

Görmüş olduğunuz o fiyatlardaki ayakkabılar kesinlikle gerçek değil öncelikle bunu bilmelisiniz.Bazı firmalar üretimini kendi ülkemizde yapıyor bazıları ise yurt dışından temin ediyor.

Ayakkabılar orjinal gibi duruyor cümlesini de duyar gibiyim.Evet 1.Sınıf replika olarak bilinen bu modellerde kaliteli malzeme kullanıyor ve ince işçilik ile orjinal görünüm yakalanılmaya çalışılıyor ve başarılı olduklarını da söyleyebiliriz.Sizlerden ricam bir hüsran yaşamamak için bu tarz butiklerden uzak durmanız olacaktır.Hepsimi orjinal diye replika satıyor tabi ki hayır.Yurt dışında bazı ülkelerde bu modellerin fiyatları çok daha cazip.O ülkelerden temin edip ülkemizde satışını gerçekleştiren firmalarda mevcut ama bunlarında sayısı bir hayli az.

Bir örnek göstermek istiyorum resimde gördüğünüz ayakkabı replika(sahte,emitasyon) bir air max modeli ama ilk bakışta orjinalden hiç bir farkı yok.

air-max-

 

Satın almış olduğunuz replika ayakkabıların birebir görsellerini görmüş olsanız hatta elinize alıp inceliyor olsanız da orjinal zannedebilirsiniz çünkü üstte dediğim gibi çok başarılı ürünler yapabiliyorlar.Ancak bir süre sonra ayakta o rahatlığı veremediğini anlayabilirsiniz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Önceki Yazı:Setrak Yelegen Koreografi Galatasaray Lazio Maçı

Sonraki Yazı:Nike Airmax Sahte-Orjinal(Gerçek) Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Yorumlar
2 Yorum
  1. Yazar

    That’s an astute answer to a tricky quotisen

  2. Yazar
    Enes

    Birazdan mail atıcam yardımcı olursanız sevinirim

Bir yorum yazın